Kā uzzināt riepu izmērus?

Kā uzzināt riepu izmērus?
  1. Riepu izmērus varat uzzināt apskatot automašīnai šobrīd uzstādītās riepas (ja vēlaties uzstādīt jaunas riepas uz esošajiem diskiem). Lai orientēties starp uzrakstiem uz riepas sānu malas.
  2. Ja Jums ir aizdomas, ka uz Jūsu auto uzstādītas nepareiza izmēra riepas, tad šo informāciju varat pārbaudīt zvanot +371 22 026 443.
  3. Ražotāja ieteiktos riepu izmērus Jūsu transportam varat atrast auto katalogā, kā arī uz informatīvās dzelzs plāksnītes, kura var būt: uz durvīm vadītāja vai pasažiera pusē (redzama, atverot durvis), uz plauktiem, kuri ir redzami atverot vadītāja vai pasažiera durvis, uz degvielas tvertnes (iekšpusē), zem motora pārsega.
  4. Nepieciešami uzstādīt riepas pēc izmēriem, kurus ir noteicis auto ražotājs. Neievērojot ieteikumus var pasliktināties auto vadāmība, atrāk nodilst riepas, palielinās slodze uz balstsiekārtu un palielinās degvielas patēriņš.
  5. Ja Jūsu auto vēl ir garantijas laiks un Jūs gribat uzstādīt riepas ar nestandarta parametriem, pirms maiņas nepieciešams konsultēties ar autorizēto servisu, jo pretējā gadījumā auto pārdevējs var atteikties no garantijas.
  6. Uz noteikta izmēra diska var montēt platākas un šaurākas riepas. Piemeklēt vajadzīgo riepas platumu pēc diska Jums palīdzēs tabula sadaļā „Tabulas” (atsauce uz disku un riepu platuma tabulu).

Vēl pāris svarīgu ieteikumu, meklējot vajadzīgo Jums riepas izmēru:

Šaurāka riepa: labāka caurgaita sniegainos ceļos un labāka saķere slapjos laika apstākļos, lielāka degvielas ekonomija, zemāka riepas cena, augsts riepas profils. Augsts riepu profils nodrošina komfortu uz ceļa. Īpaši rekomendējamas ziemas sezonai.

Platāka riepa: skaisti izskatās, stabilitāte uz sausas virsmas, zems profils. Ar zema profila riepām auto paliek cietāks, balstsiekārtas elementi ātrāk novalkājas, palielinās risks sabojāt disku, bet uzlabo stabilitāti uz sausa ceļa. Rekomendējamas vasaras sezonai.

Manipulējot ar riepas platumu un augstumu jābūt uzmanīgiem, jo izvēloties nepiemērotu riepas platumu vai augstumu, riepas var saskarties ar piekares vai virsbūves elementiem, kā arī izraisīt citus negatīvus efektus. Ja Jums ir šaubas par pareizi izvēlētā riepas izmēra, konsultējaties ar mūsu pārdevēju +371 22 026 443

Produkts tika pievienots Jūsu grozam.